Naše Golden dievčatká *** Our Golden litter girls

Ano, o pár dní budú mať 5 mesiacov. Hannička a Grétka.                                           Krásná Hanni , ktorú v British Columbia (Kanada) volajú Winnie, si užívá krásnu prírodu a láskavé prostredie novej rodiny s českými koreňmi.                                                                   A čo malá Grétka? Ta ostala s nami. Po odchode sestričky bola prirodzene prijatá celou smečkou vďaka jej láskavej, milej a nekonfliktnej povahe.

Yes, they will be 5 months old in a few days. Hannička a Grétka. Beautiful Hanni called  Winnie in British Columbia (Canada), enjoys the beautiful nature and the friendly environment of her new family with Czech roots. And what about little Gretka? She stayed with us. After her sister’s leaving , she was naturally accepted by the whole pack thanks to her kind, natural and unconflict character.

Máme už 5týždňov *** 5weeks of a litter F

Volám sa Faustina, Fay – Faustina Pignatelli. Dostala som meno po Colubranskej princeznej, italskej vedkyni z 18.storočia, ktorá sa ako druhá žena stala členkou Boloňskej akadémie. budem to meno niest hrdo celý život.

Bernewa´s FAUSTINA PIGNATELLI

Prichádzam trocha neskôr, ale mali sme doma veľa práce ,ale aj zábavy, tak sa nehnevajte. Kedže dozrievajú prvé jablká a nám veľmi chutia, tak sme vám s nimi trocha zapózovali. Už jeme mäso, kuracie krídla a krky, pijeme ešte kozie mlieko, dostávame tvaroh, žltka, jogurty,ale aj ovocie, banány a jabĺčka a zeleninu s kokosovým olejom. Budúci týždeň sa začneme učiť jesť vraj aj dajaké granulky, no uvidíme. Od maminky už veľa mliečka nemáme, ale to je tak správne, zaslúži si už oddych. Bývame vonku, už máme veĺký priestor pod hruškou, a tak sa celý deň môžeme hrať a naháňať.

The puppies are growing, welll, they still eat raw , we add vegetables and fruit. Most of the time spend outside in the big outdoor pen which is great for their movement. They are brave, not afraid  of sounds, this is what I love about our puppies : they balanced and confident characters. 

 

Máme jeden mesiac & We are one month

si  Bernewa´s Franklin E. Rosalind – Rose Red Gilrl-červené dievča

Moje meno vonia po ružach, volám sa Rosie, Ruženka, ako tá slávna princezná. Ja ale toľko nespím, verte mi.

Moji súrodenci  a ja si yzdokonalujeme chôdzu, ostríme si zúbky v drobných súbojoch, ale inak hovoria, že sme veľmi zlatí. Dávajú nám mäsko, prílohy, ale pochutíme si aj na tvarohu, banánoch a jogurtoch, a pieme veľa kozieho mliečka. K maminke sa už tak často neodsta

Vonku sme zatiaľ ešte neboli, ale tešíme sa na to, čo nás tam čaká. Pozrite si fotografie .

Finally all the photos together, enjoy, we love them to the Moon and back.
DOB 21.7.2017 , the puppies are one month.

 

Máme tri týždne *** We are 3 weeks

Dni bežia a bežia  a my sa o chvíľu nevôjdeme do nášho boxu. 

Volám sa Sabinka , som Lilac- fialové dievča a mám vám dnes povedať pár slov za nás všetkých.

Sme na svete tri týždne. Vieme už pekne chodiť aj sedieť, pomaly sa začíname spolu hrať, ale sú to len také drobné hry. Máme už ostré zúbky, takže maminka Maya si s nami užije. Naši dvojnohí priatelia nám pripravujú parádne koktejly z kuracieho mäsa, mrkvičky a kozieho mlieka, aby našej mame trocha odľahčili a nám prilepšili. Vraj už budeme pomaly jesť mäsko z misiek, no to som teda zvedavá,ako sa to robí . Náš box je nám už malý, viac sa nám páči , keď sa môžeme túlať okolo a zaspať tu i tam…aj tak sa zobúdzame zas v tom bielom boxe, vraj aby sme neprechladli. A tak, je nám dobre, priatelia  a komuže je lepšie? Máme aj nové fotografie, ktoré si môžete pozrieť dolu..

Aby som nezabudla, už máme aj mená, veľmi sa nám páčia a budeme ich hrdo nosiť, kedže patria ľudom, ktorí vo vašom svete veľa znamenajú či znameli.      

My name is Sabinka, Lilac girl and I would like to tell you some words about our previous week. The time flies , you know, and we can now walk, sit and play little games together. We have our first teeth so our mum Maya has to be very patient when feeding us. Our two-legged friends have started to feed us also with chicken, carot and goat milk shakes, we have tried the first banana shake with honey…what to say : it was really tasty. We feel the whelping box is getting too small for us and we cannot wait to move to bigger place this week. Our two legged mum also said we would eat our first minced meat next days and I cannot wait, you know : meat is meat …our mum Maya usually says. We got also our names and we like them- a lot of famous people and we have to be proud to carry them. You can also enjoy  new photos bellow and for more go to out FB page. 

Chlapci – Boys                                                  

Bernewa´s Fahrenheit G.D. – Danny – Shamrock
Bernewa´s Fleming Alexander – Alex – Sky blue
Bernewa´s Felix Bloch – Felix – White

Dievčatá – Girls
Bernewa´s Florence Sabin – Sabina (Beanie) – Lilac
Bernewa´s Franklin E. Rosalind – RosieRose red
Bernewa´s Faustina Pignatelli – Fay – Baby pink
Bernewa´s Fran Barré-Sinoussi – Barri – Dark chocolate
Bernewa´s Farrell Myra Juliet – Myra – Cream

                 

Cesta na juh- Raduno C.I.A.B.S Klubová výstava ( IT)*** Taking Edgar home & C.I.A.B.S Club show (Italy)

V piatok 21.apríla sme vyrazili na juh, do nášho milovaného Talianska.

Manette & little Degas

Je málo krajín, ktoré nám „opantali“  dušu svojou vôňou a chuťou, a pobláznili kompas v nás, ako Taliansko. Kedže sa po dlhom vyberaní rozhodlo, že sa zlatý chlapec Degas bude sťahovať práve tam, spojili sme príjemné s užitočným a prihlásili malú Manette na veľkú dvojdňovú klubovú výstavu v Radune. Zvučné mená odborníkov na naše plemeno bolo zárukou prísneho, ale kvalitného posúdenia – Mrs Helen Davenport (GB) & Regula Bürgi (CH )

Manette sa v silnej a hlavne pre nás novej konkurencii predviedla veľmi pekne. Posudky obidvoch dám hovorili z všetko. Prežili sme krásné dva dni spolu s talianskými priateľmi, na chvíľu sme sa zastavili v čase. Myslím, že zaslúžene.                                                                                 Výsledky výstavy pozrite dolu.

Taking little Degas to his new home, Italy, we also entered our Dolce Manette to the Italian double club show C.I.A.B.S 2017 in Raduno  .
She has been for the very first time in the country of her gorgeous father Ciccio and we guess he should be proud together with his Italian mum Maddalena Manciani Di HighOaks .

Manette´s results from Saturday and  Sunday 22nd /23rd April                                                        BERNEWA´S DOLCE MANETTE  

 22nd April 2017
BERNEWA´S DOLCE MANETTE
junior class: excellent 2 (5)                                                                                                                             judge : MRS Regula Bürgi

BERNEWA´S DOLCE MANETTE junior class: excellent 2 (5) judge : MRS Regula Bürgi

BERNEWA´S DOLCE MANETTE junior class: excellent 2 (5) judge : MRS Regula Bürgi

 

23rd April 2017
BERNEWA´S DOLCE MANETTE                                                                                                                           junior class excellent 2 (9)
judge : MRS Helen Davenport-Willis
Thank you both judges for professional judging and beautiful words about our Manette, we are really proud and happy – over the moon.

6.týždeň * We are six weeks

Všetky šteniatka majú svoje rodiny.

All puppies are reserved .

6th week

 

5.týždeň * 5th week

Všetky šteniatka majú svoje rodiny.

All puppies are reserved .

5th week