Máme jeden mesiac & We are one month

si  Bernewa´s Franklin E. Rosalind – Rose Red Gilrl-červené dievča

Moje meno vonia po ružach, volám sa Rosie, Ruženka, ako tá slávna princezná. Ja ale toľko nespím, verte mi.

Moji súrodenci  a ja si yzdokonalujeme chôdzu, ostríme si zúbky v drobných súbojoch, ale inak hovoria, že sme veľmi zlatí. Dávajú nám mäsko, prílohy, ale pochutíme si aj na tvarohu, banánoch a jogurtoch, a pieme veľa kozieho mliečka. K maminke sa už tak často neodsta

Vonku sme zatiaľ ešte neboli, ale tešíme sa na to, čo nás tam čaká. Pozrite si fotografie .

Finally all the photos together, enjoy, we love them to the Moon and back.
DOB 21.7.2017 , the puppies are one month.

 

Otvárame oficiálnu rezerváciu šteniatok *** A reservation list is open

Litter F Vrh F

Kedže naše šteniatka budú mať koncom týždňa jeden mesiac, je čas nájsť tých najlepších majiteľov pre ich další život. Krásny rodokmeň , veríme aj v pevné zdravie a aj ich exteriér by mali byť hodnorným vkladom. Nemajú zálomky, zatial sú bez hernií, štandartne sfarbené, zúbky- skus vyzerá vporiadku. Niektoré sú voľné, budú vyberané tak, aby odpovedali charakteru jednotlivých rodín. V prípade záujmu nájdete kontakt na hlavnej stránke v Contacts . Rodokmeň zatial vo forme test matingu tuto :

http://ingrus.net/berner/en/testmating.php

Since the end of this week we are going to open our official reservation list. Those who know us know how carefully we choose the new owners. Puppies are without kinks, the dentation look correct, no hernias. All statistics you can find in our offsprings file ,www.bernewas.sk .                                             You are also welcome to visit our blog which is updated every week. http://bernewas.sk/blog/  Pedigree : http://ingrus.net/berner/en/testmating.php…

Máme tri týždne *** We are 3 weeks

Dni bežia a bežia  a my sa o chvíľu nevôjdeme do nášho boxu. 

Volám sa Sabinka , som Lilac- fialové dievča a mám vám dnes povedať pár slov za nás všetkých.

Sme na svete tri týždne. Vieme už pekne chodiť aj sedieť, pomaly sa začíname spolu hrať, ale sú to len také drobné hry. Máme už ostré zúbky, takže maminka Maya si s nami užije. Naši dvojnohí priatelia nám pripravujú parádne koktejly z kuracieho mäsa, mrkvičky a kozieho mlieka, aby našej mame trocha odľahčili a nám prilepšili. Vraj už budeme pomaly jesť mäsko z misiek, no to som teda zvedavá,ako sa to robí . Náš box je nám už malý, viac sa nám páči , keď sa môžeme túlať okolo a zaspať tu i tam…aj tak sa zobúdzame zas v tom bielom boxe, vraj aby sme neprechladli. A tak, je nám dobre, priatelia  a komuže je lepšie? Máme aj nové fotografie, ktoré si môžete pozrieť dolu..

Aby som nezabudla, už máme aj mená, veľmi sa nám páčia a budeme ich hrdo nosiť, kedže patria ľudom, ktorí vo vašom svete veľa znamenajú či znameli.      

My name is Sabinka, Lilac girl and I would like to tell you some words about our previous week. The time flies , you know, and we can now walk, sit and play little games together. We have our first teeth so our mum Maya has to be very patient when feeding us. Our two-legged friends have started to feed us also with chicken, carot and goat milk shakes, we have tried the first banana shake with honey…what to say : it was really tasty. We feel the whelping box is getting too small for us and we cannot wait to move to bigger place this week. Our two legged mum also said we would eat our first minced meat next days and I cannot wait, you know : meat is meat …our mum Maya usually says. We got also our names and we like them- a lot of famous people and we have to be proud to carry them. You can also enjoy  new photos bellow and for more go to out FB page. 

Chlapci – Boys                                                  

Bernewa´s Fahrenheit G.D. – Danny – Shamrock
Bernewa´s Fleming Alexander – Alex – Sky blue
Bernewa´s Felix Bloch – Felix – White

Dievčatá – Girls
Bernewa´s Florence Sabin – Sabina (Beanie) – Lilac
Bernewa´s Franklin E. Rosalind – RosieRose red
Bernewa´s Faustina Pignatelli – Fay – Baby pink
Bernewa´s Fran Barré-Sinoussi – Barri – Dark chocolate
Bernewa´s Farrell Myra Juliet – Myra – Cream

                 

Vrh F – Máme 2 týždne *** Litter F – We are 2 weeks

Pod horúcim slnkom – tak by sa dal nazvať celý minulý týždeň.

Shamrock Boy

Som zelený chlapec- Shamrock Boy , volajú ma Danny Boy a dnes to budem ja, kto vám porozpráva niečo o druhom týždni nášho života.

Teploty vysoko cez 30°C sme zvládli , narástli sme, otvorili oči a začali sme  sa pomerne intenzívne presúvať. Naši dvojnohí prijatelia hovoria, že budeme veľmi živí, ale to znie dobre. nemyslíte ?

Opäť sme zdvojnásobili váhu a ďalší týždeň nás už vraj budú prikrmovať kuraciou kašou s kozím mliekom, na čo sa veľmi teším, kedže mám rád plné bruško a mamine mlieko.

Cítim, že nás majú všetci radi.

Their lives are in our hands.

Mama Maya je láskavá a trpezlivá, tajne sa na nás chodí pozerať teta C´est La Vie , Manette a Bebe, možno mamičke trocha závidia a ta si nás veru stráži.

Aj keď bolo veľmi teplo, v záhrade dozrievali černice, tak sa naši dvojnohí priatelia pokúsili doplniť fotografie do individuálnych albumov, aby sme raz videli, ako sme krásne narástli a ako už vieme pozerať na svet.

Tak sa spolu pozrime, ako sa im to podarilo .

 

Our puppies are two weeks. They can see and move, they enjoy mama´s milk, and we are really glad how they look like and grow. We enjoy every single moment with them. Enjoy the new photos of them.