Česká klubová výstava *** Czech Club Show of Swiss Cattle Dogs

Minulý víkend v sobotu 9.9.2017 sa náš malý Bernewa´s team presunul do moravských Jedovníc, kde sa konala česká klubová výstava švajčiarských salašníckych psov. Okrem iných prihlásených švajčiarských plemien sa výstavy zúčastnilo 272 bernských salašníckych psov. Konkurencia ako sa patrí. Manettka ako 16mesačná v strednej, Bebe po šteniatkach v triede šampiónov a Ernie v triede dorastu sa dostali na stupne víťazov, čo nás napĺňa hrdosťou.

Výsledky: 

Czech Swiss Mountain and Cattle Dogs Club Show
Jedovnice 9th September 2017
(326 entries, 272 BMD)
JCH Bernewa´s Dolce Manette, 16months

JCH Bernewa´s Dolce Manette

( GRCH Bernewa´s Arwen Evenstar & C.I.B. High Oaks Xtreme Makeover)
intermediate class,
excellent 3 ( 21) 

 

 

 

 

CH JCH Bernewa´s Bebe Daniels, 3years

CH JCH Bernewa´s Bebe Daniels

( CH Ewa Bermondo Bohemia & MultiCh Georgeous Mc Gregor v. Rummelsbach )
champion class
excellent 3 (7) 
a judge Mrs Zita Kerak Lukacova (SK)

 

 

 

 

 

Bernewaˇs Ernest de Chamaillard , 6.5months

Bernewa´s Ernest de Chamaillard

(CH JCH Bernewa´s Bebe Daniels & Ch JCH Sennehund Rossi T Love)
puppy class 8 entries !!!!
very promissing 1 
a judge Mr Zoltan Baffia

 

 

 

It is always a challenge for our kennel to enter our dogs to the Czech Club Show which is known for a huge number of entries. We took young Manette, Bebe after F puppies and her son Ernie and the results made us really proud and satisfied. And Ernieee, what to say, he won the second club show ( he was owner handled) .

A čo šteniatka? *** And what about puppies?

PSÍCI

Faustina

V týchto dňoch prebiehajú prvé výbery nových majiteľov, u dvoch psíkov už vieme, kde sa vyberú, pre prekrásneho Alexa ešte len rodinu hľadáme, kedže sme sa rozhodli ho neposlať za veľkú mláku a mať ho niekde bližšie . Natočili sme aj videá, kde sa budúci majitelia mohli pozrieť a prípadne sa už rozhodnúť, ktorý chlapec bude ten pravý.

 

Bernewa´s FLEMING ALEXANDER * ALEX * Sky blue boy
ALEX

Ollie aj Felix už svoje rodiny majú ,krásny Alex si ju našiel tiež.

 

 

 

Európska výstava psov KYJEV 2017 *** EDS KYIV 2017

Tohtoročná vrcholná európska výstava sa konala v ukrajinskom Kyjeve,

Žeňka EDS KIYV 2017

v krajine, kde sa koncom apríla presťahoval náš milovaný Žeňka – Bernewa´s Eugene Boudin. V svojom rámcovom programe zahŕňala celkovo tri výstavy, medzinárodnú CACIB, národnú CAC a vlastnú európsku výstavu. Žeňka pricestoval so svojou druhou mamou Natali až zo Záporožia, a prvýkrát v živote vošiel do výstavných kruhov – a veľmi úspešne. Aj keď účasť nebola hojná, na akú sme zvyknutí, všetky tri dni hrdo prezentoval Bernewa´s odvážne povahy a krásny pohyb v kruhu a všetky tri dni mu priniesli ocenené veľmi nádejný 1 a druhý výstavný deň aj titul BEST PUPPY v rase.

Tešíme sa, keď sa majitelia našich psíkov tešia a je ich veľa….a dôvodom nemusia byť iba úspešné výstavy, ale každodenné radosti, ktoré s našimi psíkmi prežívajú.                                                                                                                                                                                                                                 Žeňka in EDS Kiev 2017
Bernewa´s Eugene Boudin
24.08.2017. CACIB-UA Puppy class: (6months)
very promissing 1/1,
25.08.2017. CAC-UA Puppy class: very promissing 1/1.BEST PUPPY 1/2
26.08.2017. EDS Puppy class: very promissing 1/2
owner: Natali Kaunova                                                                                                                                   handler: Sasha Domalega                                                                                                                                             

 

IDS DUODANUBE Bratislava, Slovakia 19.08. – 20.8.2017

Prvá výstava po troch mesiacoch,

Manette, v1, CAC, CACIB, BOS

MANETTE prvýkrát v triede strednej. Je to nádherná fenečka, ktorá v pekne obsadenej triede obidva dni vyhrala, v nedelu získala svoj prvý CACIB a BOS.

 

 

 

 

 

 

Ernest de Chamaillard,SK šampión šteniat

Bol s nami aj chlapec z vrhu E – Ernest de Chamaillard ,ERNIE, ktorý taktiež vyhral triedu dorastu v sobotu aj v nedelu a splnil podmienky pre svoj prvý malý titul “ Slovenský šampión šteniat „. Máme radosť a sme na svoj chov pyšní.

 

 

 

 

 

Výsledky – Results :                                                                                                                                      

Manette & Ernie

IDS DUODANUBE Bratislava, Slovakia 19.08./ 20.8.2017
Judge: Ms Jandova (CZ)/ Mr Urosevic Milivoje (RS)
JCH Bernewa´s Dolce Manette, 18months
1st time in the intermediate class, 2x excellent 1,2xCAC, 1x CACIB, 1x BOS 
Bernewa´s Ernest de Chamaillard, 6months
puppy class : 2xvery promising 1 

handled by his owner

Máme už 5týždňov *** 5weeks of a litter F

Volám sa Faustina, Fay – Faustina Pignatelli. Dostala som meno po Colubranskej princeznej, italskej vedkyni z 18.storočia, ktorá sa ako druhá žena stala členkou Boloňskej akadémie. budem to meno niest hrdo celý život.

Bernewa´s FAUSTINA PIGNATELLI

Prichádzam trocha neskôr, ale mali sme doma veľa práce ,ale aj zábavy, tak sa nehnevajte. Kedže dozrievajú prvé jablká a nám veľmi chutia, tak sme vám s nimi trocha zapózovali. Už jeme mäso, kuracie krídla a krky, pijeme ešte kozie mlieko, dostávame tvaroh, žltka, jogurty,ale aj ovocie, banány a jabĺčka a zeleninu s kokosovým olejom. Budúci týždeň sa začneme učiť jesť vraj aj dajaké granulky, no uvidíme. Od maminky už veľa mliečka nemáme, ale to je tak správne, zaslúži si už oddych. Bývame vonku, už máme veĺký priestor pod hruškou, a tak sa celý deň môžeme hrať a naháňať.

The puppies are growing, welll, they still eat raw , we add vegetables and fruit. Most of the time spend outside in the big outdoor pen which is great for their movement. They are brave, not afraid  of sounds, this is what I love about our puppies : they balanced and confident characters.