6.-8.týždeň *** 6th -8th week

Ešte nikdy sme nemali takýto neskorý, zimný  vrh.

Vrh H – prvý sneh

Možno si ľudia nevedia predstaviť, čo všetko obnáša. Možno si predstavujú nekonečné mazlenie v teple domova, ale nie je to celkom pravda. Odchov šteniatok v takomto ročnom období je pomerne náročný na upratovanie, logistiku a zaistenie dostatočného pohybu. Na druhú stranu, kedže trávia veľkú časť dňa s nami, sú veľmi socializovaní, môžem povedať aj rozmaznaní a prechod do nového domova by mal byť veľmi prirodzený.

Šteniatka priberajú pravidelne, väčšinou 1kg týždenne, najlahšia je Helenka, podobne ako bola aj jej maminka Manettka .

Helenka

O dva dni budú mať 9týždňov a aj váha sa k číslu deväť priblížila .

Barf

Hlavnou zložkou stravy je aj naďalej BARF, raz denne dostávajú suchú stravu –  granule Orijen large Puppies, ktoré dávame šteniatkam počas ich života u nás, neskôr odporúčame BARF alebo granule s nižším obsahom proteinov.

 

 

Šteniatka majú svoje rodiny pomerne dlho, veľa z nich vážilo ďalekú cestu , aby si svojich miláčikov pozreli, čo nás veľmi príjemne prekvapilo.

Doma zostáva Helenka,

Helenka

fenečka, ktorá sa svojim typom líši od typu, ktorý sme doteraz v našich odchovoch držali. Veríme, že by mohla byť možným prínosom, nádejou pre náš budúci chov, nielen svojim krásnym rodokmeňom, ale aj milou a otvorenou povahou, kratším formátom, krásnou hlavou, pevným tmavým okom a hustým osrstením, pohyb by mal byť u všetkých šteniatok korektný , kedže predkovia vrátane rodičov, starých rodičov majú či mali pohyb krásny, otvorený a aj ten im veľakrát priniesol úspechy vo výstavných kruhoch.